Для всіх, хто цікавиться подіями із світу шахів, без різниці – професіоналам, чи любителям, з задоволенням повідомляємо про урочисте відкриття фіналу Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові. Наше місто є гідним для проведення змагань такого високого рівня, адже місцева шахова школа подарувала світові понад тридцять гросмейстерів – переможців міжнародних турнірів.
Дуже символічним був початок церемонії відкриття турніру: голова Львівської ОДА Олег Синютка на гігантській шаховій дошці зробив перший хід білою фігурою, йому у відповідь переставив чорну фігуру міністр молоді та спорту Ігор Жданов.
За титул Королеви шахів змагатимуться чинна чемпіонка, переможниця чемпіонату світу з шахів серед жінок 2015 року, українка Марія Музичук та цьогорічна претендентка на перемогу, китаянка Хоу Іфань.
Чемпіонку 2016-го року визначать за підсумком результатів 10 зіграних партій. Якщо після остаточного підрахунку очок виявиться нічия – дівчатам призначать зіграти ще дві партії, але якщо і вони не визначать переможницю, обидві претендентки мають зіграти остаточну партію, де у разі нічиєї, за правилами турніру, переможе шахістка, що гратиме чорними фігурами.
Спеціально до проведення чемпіонату і в знак підтримки для української шахістки, що претендує на перемогу, місцеві підприємці зайнялись виготовленням знакових шоколадних виробів у формі шахових фігур.
В ці дні усе місто підтримує шахову тему – проводяться масові заходи даної тематики. В одній з центральних вулиць Львова встановлено велику (4х4) шахову дошку з півметровими пластиковими фігурами і кожен охочий має можливість зіграти таку незвичну партію. Також цими днями відбувся танцювальний флешмоб від школярів під назвою “Шахова корона”, а на 10 березня організаторами заплановане проведення спеціального турніру для дітей з вадами слуху та зору.
Нагадаємо, що за попередніми результатами трьох проведених партій Чемпіонату світу з шахів перемагає китаянка Хоу Іфань, однак, за словами представника Львівської обласної шахової федерації, попереду є ще непогані шанси відігратися у нашої співвітчизниці Марічки Музичук. В неї потужна підтримка від тренерів-професіоналів та численних вболівальників.
Хостел у Львові “Vitan” запрошує Вас відвідати цю неймовірну подію і стати свідком народження нової королеви у світі шахів.