Львів славиться серед туристів своєю оригінальністю та унікальними пам’ятками. Проте у цьому місті є ще одне важливе місце, про яке знають не всі туристи – загадкові львівські підземелля. Одразу ж під знаменитою львівською бруківкою розташовується лабіринт тунелів та підземель, які спорудили ще кілька століть назад монахи, тогочасні алхіміки та люди, які ховалися від нападу ворогів. З часом ці підземні приміщення обростали легендами та загадками. Єдине можна сказати точно – місто Львів змінювалось, споруди нищились часом і людьми, постійно перебудовувались, змінювались, дерев’яні будівлі згорали, на їх місці виростали нові, але підземні тунелі і приміщення залишилися такими як і кілька століть назад, так, ніби під землею час іде набагато повільніше.

Готель-хостел в центрі Львова „Vitan” запрошує відвідати 5 найвідоміших підземель Львова:

Копальня кави – це, мабуть найбільш відвідуване підземне приміщення міста Лева. Тут гостям демонструють унікальний, винайдений у Львові спосіб добування пахучих зерен кави, звісно, з можливістю скуштувати різноманіття видів цього напою.

Аптека-музей втілює розвиток аптекарської справи у Львові майже від самого початку. Тут можна побачити унікальні зразки середньовічних ліків та медичне приладдя. У величезних підвальних приміщеннях знаходяться бочки з вином, адже раніше ліки робили в основному з цього напою. Також окреме підземне приміщення виділено для експозиції інтер’єру лабораторії, де кілька століть назад працювали алхіміки над пошуками славнозвісного філософського каменю.

Підземелля Домініканського монастиря збереглися ще з XIII століття з часів правління князя Лева. На даний час в цих приміщеннях знаходиться музей історії монастиря, в якому знаходяться цікаві експонати та легенди з життя колишніх мешканців.

Підземелля костелу отців-єзуїтів залишилося у спадок ще з XIII століття.  Це масштабні трьохрівневі об’єкти з залишками кольорових фресок та побутової кераміки. «Ізюминкою» цього місця є вирізьблений старовинний саркофаг XVIII століття, проте час наклав свій відбиток і на нього – невідомими діями знищено частину бічної стінки цього артефакту.

Підземелля Преображенського храму – це найбільші з вцілілих до нашого часу підземних приміщень. На місці сучасної церкви у IX столітті був костел тринітаріїв, цей орден займався благочинністю – викупом християн з неволі. Давніше тут також знаходились поховання членів ордену, але до нашого часу вони не збереглися.

Хочемо Вас запевнити, що екскурсії львівськими підземеллями принесуть масу позитивних вражень, адже усвідомлення того, що над тобою тонни землі сприяють викиду адреналіну, а можливість доторкнутись до стародавніх пам’яток, над якими час не має влади, почути розповіді досвідчених екскурсоводів, які добре знають місцеві легенди і перекази залишить найприємніші спогади. Тому, приїжджайте до Львова, знайомтеся з таємницями середньовічних українців та відвідайте всі найзагадковіші місця нашого міста.