Безпека та здоров’я

 1. Консультація у Вашого лікаря та страховій компанії. Переконайтеся, що у Вас є всі необхідні щеплення для поїздки в ту чи іншу країну. Уточніть всю необхідну інформацію у страховій компанії, а саме: чи діє їхнє страхування у разі зазнання переліку надзвичайних випадків на території іншої країни. Якщо ж ні, тоді Вам слід переглянути договір з цією компанією.
 2. Зробіть копії паспорту, щоб у випадку, якщо Ваш паспорт буде загублено або вкрадено, була впевненість, що у Вас буде змога повернутися назад, і довести своє громадянство в разі необхідності.
 3. Не забудьте залишити копію свого паспорта вдома. Або створіть електронну копію та зберігайте на своїй електронній скриньці – швидкий доступ гарантовано.
 4. Реєстрація у вашому посольстві. Якщо у Вас виникли проблеми в чужій країні, Вашому посольству буде набагато легше допомогти і вирішити всі важливі питання.

 

Гроші

 1. Перед поїздкою дізнайтеся про грошовий обіг в даній країні. Дізнавшись, що одна українська гривня в еквіваленті дорівнює чотирьом американським центам – погодьтеся, неприємний сюрприз, тому питання конверсії треба уточнювати завчасно.
 2. Переконайтеся, що Ваша кредитна картка буде працювати за кордоном. Європейські банки перейшли майже повністю до безпечнішої технології чіп-і-PIN, тому значно менше установ за кордоном приймають застарілі картки.
 3. Робіть всі валютні конверсії у країні, яку Ви відвідуєте через банк або банкомат. Адже, коли обмінюються гроші з рук в руки, як правило, це призводить до шахрайських маніпуляцій або крадіжки Ваших грошей. Тому, значно безпечніше взяти собі за правило відвідувати банк у таких питаннях.
 4. Завжди майте при собі готівку. Адже, не кожен готель або магазин приймає розрахунок карткою.
 5. Зателефонуйте у свій банк, перед тим, як плануєте знімати гроші в іншій країні. Тому що, коли банківська карта зареєстрована у Львові, а гроші знімаєте на Балі, банк може розцінити це як шахрайську операцію і заблокувати карту.
 6. Перевірте фінансовий збір країни за в’їзд та виїзд з неї, адже, у деяких країнах ця плата може коливатися в сумі від 25$ до 200$.

 

Самостійна подорож країною

 1. Визначтеся з екскурсіями наперед. Тому що, зробивши це заздалегідь, Ви зможете підібрати цікавіший тур за дешевшу ціну, ніж шукаючи  екскурсію на місці.
 2. Завжди озброюйтесь путівником. Зазвичай, путівники включають в себе карти, ключові слова та фрази. Це значно полегшить Ваше перебування за кордоном. Проте, установлюючи такий путівник на Ваш ґаджет, переконайтеся у тому, що Ваш мобільний оператор не зніме додаткові кошти з балансу.
 3. Вивчіть афіші культурних заходів, особливості національної кухні регіону або країни, яку Ви обрали для відпочинку. Це дасть змогу відпочити на повну і відчути атмосферу культури сповна.

 

Електроніка.

 1. Якщо Ви хочете заряджати свій ipod або iphone, візьміть адаптер до зарядного пристрою. Тому що, у деяких країнах відрізняються розетки та розмір напруги.
 2. Перевірте напругу Вашої електроніки. З мого особистого досвіду – немає  нічого гіршого, коли прибувши наприклад у готель, після прийняття душу, Ви хочете посушити волосся, а фен не вмикається, тому що у нього недостатньо напруги для даної країни.
 3. Підключіть вигідний тариф спілкування за кордоном у Вашого мобільного оператора.
 4. Завантажте додаток Travelzoo на Ваш мобільний ґаджет. З цим додатком Ви зможете знайти найвигідніші пропозиції на проживання у хостелі, готелі, бунгало чи віллі. А також є можливість знайти транспорт для пересування у вибраній країні.

 

Одяг та їжа

 1. Варто подбати про додатковий комплект одягу в сумці, яку Ви залишите у салоні літака, поруч з собою. Адже, ніхто не застрахований від того, що авіакомпанія може випадково втратити Ваш багаж або переплутати його з іншим.
 2. Якщо це туристична, а не бізнес-поїздка, тоді беріть з собою тільки необхідний та зручний одяг. Наряд чи Вам знадобиться костюм від Prada під час підйому на одну із вершин Гімалаїв
 3. Візьміть із собою легкі закуски. Іноді в чужій країні, особливо одразу після приїзду, пошук їжі може зайняти багато часу.

 

Сподіваємося, що всі Ваші поїздки будуть вдалими, а враження – незабутніми. Не забувайте про основні правила і гарного Вам відпочинку!