Львів – центр українського туризму. В першу чергу місто Лева знають завдяки пам’яткам архітектури (частина з яких внесена до спадщини ЮНЕСКО), самобутнім кав’ярням та смачній каві, яку роблять тільки тут. Разом з тим, Львів – це і інші місця, про які, можливо, знають не всі туристи, але вимагають бути побаченими та відчутими. Мова піде про парки міста Львова, які не менш вражають своєю витонченістю, старовиною та неповторною атмосферою в будь-яку пору року.

Насправді, Львів – місто не унікальне, але так вже сталось, що якщо тут щось і відбувається, то у великих кількостях: фестивалів багато, кав’ярень – ще більше тощо. Навіть скверів, на які не так багаті більшість міст України, в цьому місті величезна кількість. Готель-хостел «Vitan» вирішив зробити короткі характеристики найпопулярніших з них. Одним з найбільш відвідуваних є парк імені Івана Франка, що розташований біля одноіменного університету, а також “Губернаторські вали”, Стрийський, “Залізні води”, Личаківський парк та “Високий замок”. Коротко про історію та чим приваблюють відвідувачів ці місця зараз – нижче.

Парк імені Івана Франка

Парк імені Івана Франка (колись імені Костюшка або Єзуїтський) – найстаріший не тільки у Львові, а у всій Україні. Був подарований міській громаді Антоніо Масарі і з того часу вважається одним з головних місць осіннього Львова, де потрібно прогулятись, щоб відчути всю красу природи та ландшафтного дизайну. Фотографії цього скверу давно зайняли місце на робочих столах більшості комп’ютерів, навіть якщо люди й не здогадуються, що вони зроблені саме в сквері Франка.

Стрийський парк

Другим по значенню місцем відпочинку у Львові є Стрийський сквер, колишній Кілінського, названий так на честь одного з прибічників Костюшка, який підняв повстання проти режиму Російської імперії (невдало). Він, відкритий в далекому вже ХІХ столітті, є місцем не тільки традиційних прогулянок, а й сучасних подій. Так, у 2004 році саме тут було увіковічнено початки футбольного руху на території України і відкрито пам’ятний знак “Львів – Батьківщина українського футболу”.

Парк «Високий замок»

Наступним відомим місцем, який лежить на шляху до архітектурної пам’ятки, яку туристи обирають чи не в першу чергу, є “Високий замок”. Одноіменне місце відпочинку, також засноване ще в ХІХ столітті, він зажив слави  дендрологічного ексклюзиву, оскільки на його території росте дуже багато рослин, як то червонолистий бук, садова гортензія та інші, які важко побачити в інших місцях. Цікаво, що на його території досі знаходиться телевізійна вишка висотою 200 метрів, яка була поставлена тут майже відразу після Другої світової війни, і є однією з найвищих в державі.

На валах

Цікавим і з унікальною історією  є парк Губернаторські вали, або На Валах. Його створено в ХІХ столітті і займає друге місце після скверу імені Івана Франка. Відомим цей місце є завдяки Пороховій вежі, що розташована на його території та найстарішій школі, яка була збудована ще у 1808 році.

Тут знаходиться пам’ятник В’ячеславу Чорноволу, а також найбільший прапор України, так що місць для фотографування, крім іншого, тут не бракує.

Парк відпочинку імені Богдана Хмельницького

Одним з найцікавіших скверів сучасного Львова в плані різножанровового відпочинку є сквер імені Богдана Хмельницького. Якщо порівнювати з іншими, досить молодий і був закладений в середині ХХ століття. Разом з тим, він добре облаштований, а завдяки своєму розташуванню, підходить під проведення різних заходів. Так, в одній його частині розташована літня площадка, де проводяться дискотеки та різні концерти; на протилежному краю, чому радіють діти і дорослі, розташовано атракціони, серед яких і так зване  “Чортове колесо”, а також інші, менші за розмахом атракціони, які працюють в теплі пори року.