Львів здавна вважався туристичною Меккою для кожного українця. Адже це велике місто має багату історію, особливу архітектуру від відомих європейських митців і цікаве насичене культурне життя.

Сьогодні ми спробуємо розповісти про найвідоміші культурні та історичні пам’ятки міста Лева. Отже, Ви тільки но приїхали до Львова і одразу ж плануєте побачити чим живе місто. Для початку, звісно ж, потрібно поселитися у готель або хостел, щоб залишити речі і відпочити з дороги.

Після короткого відпочинку можна вирушати на екскурсії старовинним містом. Перше місце, яке безумовно варто відвідати – це Площа Ринок. В середині ХІV століття польський король Казимир ІІІ взявся розбудовувати місто, запросивши до участі багатьох європейських архітекторів і будівельників. Так було закладено основу Площі Ринок. Згодом, кожне нове століття додавало кам’яницям щось нове, ще більш досконале. В підсумку ми зараз можемо спостерігати витонченість і гармонію в кожному нашаруванні архітектурних ідей. Важливим фактором є те, що дотепер ці будинки використовуються за призначенням – у них мешкають львів’яни.

Перлиною міста і важливою історичною пам’яткою вважають Оперний театр. Всі, хто хоч раз його бачив, дивуються майстерності митців стилю неоренесансу. Форми фасаду насправді є дуже складні: хитросплетіння колон, балюстрад, алегоричних скульптур, величних статуй створюють враження всеохоплення мистецтва, захоплюють подих і надихають. Всередині театр виглядає не менш вражаюче, ніж зовні. Багато позолоти в інтер’єрі, величезна чотириярусна глядацька зала славиться відмінною акустикою.

Львів – це інтернаціональне місто. В підтвердження цього факту є присутність особливого східного духу – так званий Вірменський квартал. Тут панує особливе життя з власною архітектурою і звичаями. Якщо Вам цікаво буде познайомитися з нащадками старовинної християнської нації, що оселилась в українському місті – завітайте у Вірменський квартал.

Палац графів Потоцьких – це ще одна важлива архітектурна пам’ятка кінця XIX століття. Палац обрамлює велика огорожа з красивою металевою брамою. Фасади будівлі прикрашено ліпниною, рельєфами та кольоровими вітражами. Внутрішнє оздоблення не менш шедевральне – архітектори використали багато штучного мармуру, дзеркал і позолоти. На даний час в цьому палаці проводяться конференції, презентації, зустрічі політиків та інших важливих персон.

Також рекомендуємо всім туристам відвідати Домініканський собор (тепер церква Святої Євхаристії). Це велична культурна пам’ятка в стилі пізнього бароко, яка має неймовірно багату історію, овіяну легендами. Зараз вже ніхто точно не може сказати всіх важливих фактів походження цієї споруди і всіх попередніх храмів, які були збудовані на цьому місці. На даний час Домініканський собор став духовним осередком для львівської молоді.

Музей “Личаківський цвинтар” – це своєрідний історико-культурний заповідник, що знаходиться на величезній території площею 40 гектарів. Кладовище, що знаходиться на території заповідника було засновано ще у 1786 році місцевою австрійською владою. Також тут можна знайти стародавні надгробні плити з кінця XVII століття. Зараз всім бажаючим доступні також нічні екскурсії, за словами організаторів, саме нічні екскурсії створюють особливу атмосферу таємничості і загадковості.

Парк «Високий замок» – це ще одне місце, куди варто потрапити після приїзду до Львова. За словами місцевих мешканців, парк ідеально підходить для неквапливих романтичних прогулянок безліччю звивистих алей. В найвищій точці парку розміщено оглядовий майданчик, звідки відвідувачу відкриваються неймовірно красиві краєвиди міста.

Львів – це скупчення історичних, культурних та духовних пам’яток. Ми спробували розповісти Вам про найбільш відомі, але варто пам’ятати, що насправді відомих пам’яток цього міста набагато більше. Щоб розповісти про всі, не вистачить часу. Гарантуємо вам, що відпочинок у Львові вам запам’ятається тільи в найкращиї тонах.