Місто Львів, крім усіх своїх переваг, володіє ще й чималим мистецьким багажем, який вже встигли оцінити сотні тисяч туристів та гостей міста. Мова йде про театри, який на даний час працює аж вісім.

Але спочатку трохи історії – перші театри з’явилися у місті Лева ще у далекому XVII столітті. Це були аматорські колективи, які виступали перед публікою в саморобних костюмах і часто групою переїжджали з місця на місце. Найперший професійний театр – подібний до тих, які ми знаємо зараз, з’явився у Львові в 1795 році і знаходився біля сучасного проспекту Свободи. Так у цьому зародилося театральне мистецтво і, щороку вдосконалюючись, досягнуло високого міжнародного визнання.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені С. Крушельницької – мабуть найвідоміший серед собі подібних. Чи не кожен турист вважає своїм обов’язком зробити світлину на фоні цієї величної споруди. Він поєднує в собі найкращі традиції світової опери та балету у виконанні українських артистів. Репертуар дуже різний, але особливістю закладу є те, що твори іноземних авторів тут виконуються мовою оригіналу. Проте, все-таки організатори віддають перевагу виставам українською мовою.

Театр «Воскресіння» – інший, не менш популярний заклад. Він поєднує в собі безперервний розвиток і колосальну роботу творчої групи. Кількість зіграних вистав на рік складає 190, при цьому приблизно третина з них представляється в інших країнах. Основною «фішкою» цього театру є складні психологічні жанри, які вміло обігруються професійними акторами.

Театр імені Марії Заньковецької збирає своїх глядачів ще з середини XIX століття. Особливістю цього закладу є професійність світового рівня, яку колектив не втратив через усі ці роки. Багатий та різножанровий репертуар завжди притягував публіку до цього місця.

Перший український театр для дітей та юнацтва був заснований у Харкові, але згодом переїхав до міста Лева. Відрізняється від інших зручністю та комфортно облаштованим залом для глядачів. Професійні актори та актуальний репертуар збирають не тільки юних глядачів, але і цілком дорослих.

Львівський драматичний театр імені Лесі Українки – за час свого існування даний заклад кілька разів змінював назву, пережив важкі часи відсутності фінансування, але зараз втілює високий рівень професійності відтворення драматургії. Театр розпочав свою роботу у 1931 році і за цей час двічі змінював назву. Репертуар тут дуже різноманітний за жанрами та авторами.

Львівський театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», як видно з назви, поєднує на одній сцені акторів-людей та ляльок. Персонал старається популяризувати національну казку та лялькове мистецтво серед юних глядачів. Крім вистав, тут проводяться різноманітні обговорення, творчі зустрічі, поїздки на фестивалі тощо.

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса тішить своїх глядачів з 1988 року. Він вважається одним з найвідоміших українських театральних колективів, з оригінальної подачі якого світ побачив багато не тільки самих вистав, але і методологічних розробок у сфері акторської пластики, голосу та психофізики.

Львівський театр ляльок вважається одним з найбільш відвідуваних закладів цього типу. Візитівкою театру є незмінна постановка «Івасик-Телесик». Але репертуар значно більший і складається в основному з українських народних казок, які з задоволенням дивляться більше 200 тисяч відвідувачів у рік.

Отже, Львів прекрасний і в своїх театральних творіннях. Готель-хостел «Vitan» запрошує побачити це чудове місто і з мистецької сторони – гарантуємо море позитивних емоцій, грації та бездоганну акторську майстерність, які перенесуть Вас у фантастичний світ української та зарубіжної драматургії.