13-14 січня у Львові відбудеться Міжнародний фестиваль колядок, в якому візьмуть участь фольклорні колективи з Польщі, Литви та України.
На фестивалі буде представлено народну творчість кожної із цих країн.
Сам фестиваль буде проходити біля Оперного театру у центрі міста.
Наш хостел у центрі Львова, надасть кожному туристу можливість знаходитись у самому епіцентрі подій.
Також 13-го січня українці святкують Щедрий вечір, вякий здавна проводили народні обряди, наприклад, одним із них є обряд «Водіння кози».
Він полягає в переодяганні котрогось одного парубка «козою» (йому прикріплюють роги, вдягають у лахміття, однією рукою коза тримається за паличку і «крутить хвостом», який так само чіпляють креативні хлопці).
Крім кози ще є козовід, який водить козу по сусідніх хатах, і коли господар запрошує козовода до хати, він заводить з собою козу, тоді вони разом починають співати щедрівки господареві цієї хати.
Іншою давньою традицією є проводити цього вечора дівочі ворожіння.
Ворожать дівчата різними способами:
Для прикладу, виходять на вулицю, і яка тваринка зустрінеться дівчині першою – таким і буде її суджений: якщо кіт – то хлопець буде спокійним та поважним, пес – лихим, а життя буде важке.
Або кладуть під подушку гребінець, лягаючи спати, і промовляють: “Суджений-ряджений, розчеши мені волосся!”. Хто присниться – той і стане її чоловіком.
Загалом у Львові в цей день буде відбуватися багато цікавих фестин, конкурсів, та різноманітних веселощів. Всі туристи зможутьпознайомитись з нашим прекрасним містом іукраїнськими традиціями.
Наші городяни та Готель-Хостел будуть раді вітати гостей!